Domácí med

Sršní nektar

Sršeň není zrovna tím živočichem, kterého by všichni milovali. Většinou když se někde objeví, mají se lidé na pozoru. Věděli jste ale, že produkují nektar, který může mít i pro lidský organismus velmi zajímavé účinky? Už několik let se hojně používá ve sportovním prostředí, zejména u vytrvalostních běžců i jiných sportovců, kterým více než na krátkodobé momentální výkonnosti záleží na dlouhodobém výkonu.

Sršeň (Vespa)

Sršní nektar zrychlí metabolismus

Sršeň používá svůj nektar ke zvýšení své vytrvalosti. Některé druhy žijící v Japonsku mohou díky tomu nalétat i kolem sto kilometrů denně. Podobné účinky má i na lidské tělo. Na rozdíl od ostatních doplňků stravy pro sportovce, které jsou zaměřené na dodání cukrů a zvýšení energie, pomáhá sršní nektar urychlit tukový metabolismus. Nemusíte tedy do těla dodávat energii, ale využijete tu, kterou už v něm máte uloženou. Stačí i poměrně malá dávka na to, aby se dostavily výsledky.

Kombinace s ostatními produkty

Sršní nektar se dá skvěle kombinovat i s jinými druhy produktů, o kterých už byla řeč. Pokud totiž zkombinujete urychlení tukového metabolismu, můžete dosáhnout lepších výsledků. V těle totiž při zátěži funguje cukrový i tukový metabolismus naráz. Ze začátku převládá ten cukrový, ale čím je aktivita delší, tím více se využívá ten tukový.

Sršní nektar pro hubnutí

Kromě příznivého účinku na sportovní výkony nelze nezmínit pozitivní účinky pro hubnutí. To je logické, protože dochází ke spalování tuků. Když navíc dochází k tukovému trávení, nezačne tělo trávit svoje vlastní svaly, aby získalo energii, takže chráníte svoje tělo. Zabráníte tím i nepříjemné svalové únavě a křečím, které vznikají často právě z tohoto důvodu.

Kolik a jak užívat?

Sršní nektar se nejčastěji prodává ve formě prášku, který se poté rozmíchává v tekutině a pije. Pro sportovní výkony se doporučuje dávka zhruba 15 gramů, což odpovídá jedné vrchovaté lžíci. Největší účinek má zhruba po dobu 60 - 90 minut, poté je vhodné doplnit další dávku. Nebojte, předávkovat se tím nedá - tělo zvládne tuto látku zpracovat skvěle.


TOPlist