Domácí med

Včely a konopí

Včelstvo se dokáže vždy přizpůsobit. Přesně to si předsevzal jistý francouzský včelař, používající na sociálních sítích přezdívku Nicolas Trainerbees, jíž si určitě každý snadno přeloží. V tomto prostředí má tisíce fanoušků, jeho video vidělo už několik milionů lidí. A proč vlastně? Vycvičil si svoje včelstva, aby opylovala konopné rostlinky. Tím pádem se užitečné látky v konopí obsažené dostanou do medu. A jak na to samotné včely reagují?

Včely na konopí

Dělnicím opylování neublíží, nepocítí ani žádné vedlejší účinky

Včelu není možné vystavit vlivům kanabinoidů, a to proto, že je nemohou nijak využít nebo zpracovat. Alespoň to říká sám Nicolas, který nepozoruje na chování včel během procesu opylování konopí žádné nezvyklé vlivy. Najdou se samozřejmě i hlasy, které pochybují o reálnosti celé akce, to však nic nemění na faktu, že med s obsahem léčivých látek z konopí může být skutečně zajímavý. Potvrzují to i zkušenosti Elizabeth Vernonové, pocházející z amerického New Jersey. Její konopí naložené v medu má už dlouhodobou tradici, poprvé ji podobný nápad vnukla zkušenost s východní medicínou.

Konopný med obsahuje CBD i THC

Med z konopí je účinný doslova a do písmene tak, jako klasická marihuanová cigareta. Zabírá mnohem lépe proti bakteriím a houbám oproti jiným medům, nabídne i lehkou vůni a chuť právě po konopí. V neposlední řadě, příměs konopí ovlivní výrazně i barvu této směsi, která může mít lehce zelený nádech, většinou je však tmavě žlutá.

A využití? Vlastně jako každý jiný med, třeba na toast, při grilování masa, jako sladidlo do horkých nápojů nebo třeba při pečení bábovky. Marihuanové koláčky jsou dobrým receptem i pro zapřisáhlé nekuřáky, konopí se hodí i pro výrobu džemů, arašídových koláčků nebo klasiky našich Vánoc – medvědích praciček. A to jak s účastí medu, tak i bez něj…


TOPlist