Domácí med

Med v kosmetice

Med je učiněný zázrak pro naše zdraví, který byl už v antice označován mnohými kulturami jako pokrm pro bohy. To ale rozhodně není vše, prospěšný může být i v rámci kosmetiky. Právě přírodní kosmetika zažívá velký boom a má za sebou skvělé výsledky. Takže jak v tomto ohledu využít právě med?

Kosmetika a med

Medová kosmetika pro osvěžení pokožky

Věděli jste, že balzám na rty s přídavkem medu je přímo jedinečný? Tím ale ještě zdaleka nekončíme, med má sám o sobě vynikající hydratační účinky a osvěží každou pokožku. Mráz, cigaretový kouř nebo nějaké vnější podráždění, nic z toho nemá šanci. Antibakteriální účinky medu jej přímo předurčují k tomu, aby se stal základní složkou výživné pleťové masky.

Micelární pleťová voda s medem a mateří kašičkou, tělové mléko, odličovací pleťové tonikum, balzám na ruce a již zmíněný balzám na rty – to vše se dá vyrobit ze zdánlivě obyčejného medu. Medová kosmetika zaujme i dostupnými cenami, pokud se hodláte porozhlédnout i na trhu. Byla by ale jistě škoda nemít doma alespoň jednu sklenici medu, v zimním období se hodí hned dvojnásob.

Med v kvalitní francouzské kosmetice

Pokud znáte vybrané kosmetické značky z Francie, jistě vám neuniklo, že v posledních letech uvádějí na trh i nové řady, které obsahují mimo jiné i výtažky z medu. Sprchový gel, tělový krém, hydratační krém, ale i šampon a krém na ruce a nehty. Pestrá škála různých produktů jistě nenechá nikoho na pochybách, že med a kvalitní kosmetika prostě patří k sobě.

Mytí vlasů bude mít úplně jiný efekt, když váš obvyklý šampon doplníte ještě lžící medu, medový balzám na ruce si pak vyrobíte z kvalitního medu a přírodního gelu Aloe vera (poměr 1:2), který ještě znásobí léčivé účinky. Vana s omlazující lázní? Tak v té nesmí chybět rozpuštěná lžíce medu, uvidíte sami, že výsledek bude ihned znát…

Asi dvacet minut práce šikovných rukou a budete se hned cítit o mnoho lépe. Ustoupí bolesti kloubů a svalů, přestane vás sužovat migréna. Samozřejmě, řeč je tentokrát o medové masáži, která by měla být co možná nejpomalejší. Med se prostě rozpustí a masírujete jím tělo, nemusíte přeci hned nutně navštěvovat masážní salon.Mohlo by vás také zajímat


TOPlist